Ekskurzija devetošolcev 2019

Pa smo jo opravili… zaključno ekskurzijo devetošolcev. Nekaj drobcev: Vožnja v smeri Celja, Kranja, Jesenic do Kranjske Gore. Postanek za okrepčilo, nato nadaljevanje vožnje do Planice. Krajši postanek v Nordijskem centru.

Nadaljevanje vožnje do mejnega prehoda Rateče in po gorski cesti čez prelaz Predel. Vožnja mimo Loga pod Mangartom.

Nato smo se bomo oblekli v neprepustno obleko, prisluhnili navodilom inštruktorjev, nato pa zamahnili vesla in se podali avanturi na pot z raftom po reki Soči. Polni novega adrenalina in dogodivščin smo se odpeljali do trdnjave Kluže, ene najbolj slikovitih utrdb, ki je bila omenjena že v 15. stoletju. Ogledali smo si  zanimivo predstavitev  Soške fronte društva 1313.

Po ogledih vožnja do Bovca, namestitev v hotel, večerja nočitev. In še malo nočnega žura…

Po zajtrku nas je vodila pot najprej po Soški dolini mimo Kobarida, Nove Gorice in tržaškega zaliva do Obale.

Pot nas je najprej zanesla do Pirana, ki je stoletja kraljeval nad zalivom in vedno živel v sožitju z morjem. Ogled piranske stolnice, benečanske hiše, Tartinijevega trga, rta Madona.

Čas za kosilo. Zatem pa nekaj prostega časa za sprehod, sladoled, otvoritev kopalne sezone… Sledila je še le vožnja proti domu.

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Dnevi dejavnosti, Pohodi in potepi. Zaznamek za trajno povezavo.