Pohod prijateljstva 2022

Pohod prijateljstva 2022 smo končno lahko ponovno izpeljali. Po dveh letih ukrepov za zamejitev širjenja virusa se je priključilo še neugodno vreme. Čeprav smo ga izpeljali na sam petek trinajstega, se je tudi tokrat izkazalo da vražam, ni potrebno dajati velikega pomena.

Završki učenci so se na pot podali izpred šole mimo cerkvice Device Marije, in nato po malem in velikem Šlogu proti cilju na gradu Borl.

Cirkulanski učenci pa so imeli malenkost daljšo in manj senčno pot izpred šole mimo cerkve svete Barbare, proti kmetiji Arnečič in nato v Dolane kjer so prečkali cesto, nato travnik in brv čez potok Bela. Od tod do dvorišča gradu Borl ni bilo več tako daleč.

Predsednica društva za oživitev gradi Borl Sonja Golc nam je predstavila društvene aktivnosti in zgodovino gradu Borl. Čas smo zapolnili še z športnimi igrami in sledil je povratek na izhodišče.

(Skupno 56 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Pohodi, Pohodi in potepi. Zaznamek za trajno povezavo.