Ogledni pohod pred taborom na Ravni gori

Danes, 29.4.2023, sva z Aljažem po dolgem času spet rajžala skupaj. Naredila sva ogledni pohod na Ravno goro, kjer bo letošnji tabor z mladimi planinci.

Dobila sva se na parkirišču v Trakoščanu, kjer sva pustila en avto in se odpeljala na izhodišče v Cvetlinu. Po obvezni kavi sva se podala na pot mimo markantnih Velikih pečin do Pustega duha, mimo cerkvice Treh Kraljev, vzletišča jadralnih padalcev do Filičevega doma. Tu sva poklepetala z oskrbnikom Srečkom, se okrepčala in se odpravila na pot proti Trakoščanu.

Pri tem mi je uspelo zgrešiti planinsko pot in sva zato prepešačila kake tri kilometre več kot je potrebno po regionalni cesti. Odločil sem se za “popravni izpit.” Odpeljala sva se na mesto “nesrečnega spomina” od koder sem nadaljeval peš – tokrat po pravi planinski poti – do terase hotela, kjer me je že čakal Aljaž, ki se je do tja vrnil z avtom. Nadaljevala sva še vožnjo do drugega vozila ob pijači še malo počvekala in tako se je najin prijeten pohod zaključil.

(Skupno 24 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Mladi planinci, Pohodi in potepi, Tabori. Zaznamek za trajno povezavo.