Regijsko tekmovanje mladih tehnikov

Letos sem se udeležil regijskega tekmovanja mladih tehnikov, ki ga organizira Zveza za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS). Tekmovanje je bilo na OŠ Ormož.

V kategoriji Izdelek iz učenčeve domače delavnice se je preskusil Vito Maučič iz osmega razreda. Po mojih napotkih je izdelal ljudsko glasbilo iz zakladnice slovenske etnomuzikološke dediščine – trstenke. Za trstenke je idelal tudi primerno embalažno-darilno škatlo po napotkih svojega očeta, katero je oplemenitil še z intarzijo.

Njegovo angažiranje, vztrajnost, doslednost in občutek za estetiko ter resen pristop k delu so bili prepoznani tudi s strani komisije. Vito se je uvrstil na državno tekmovanje mladih tehnikov, ki bo v mesecu maju 2023.

(Skupno 10 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.