Prvo mesto na državnem tekmovanju mladih tehnikov 2023

Osmošolec Vito Maučič se uvrstil na državno tekmovanje mladih tehnikov. Izdelal je trstenke za katere sem mu podajal vse potrebne napotke. Na državnem tekmovanju je dobil priložnost svoje delo predstaviti.

Vito je svoje delo odlično opravil. Poleg izdelka – trstenk in škatle za njihovo shranjevanje je pripravil vzorno predstavitveno gradivo ter vso potrebno tehnično-tehnološko dokumentacijo.

Pri izdelavi škatle je po napotkih očeta uporabil eno najzahtevnejših lesnih zvez – rogljičenje. Pokrov škatle je oplemenitil z intarzijo s katero je upodobil  trstenke.

Pri izdelavi trstenk sledil izročilu Franca Laporška, enega zadnjih izdelovalcev in godcev na trstenke, ki je živel v Jablovcu v občini Podlehnik. S tem dodal svoj prispevek k ohranjanju slovenske etnomuzikološke dediščine.

Dosegel je zlato priznanje in prvo mesto v svoji tekmovalni kategoriji.

(Skupno 21 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.