Izlet v Pomurje

Sedmošolci so me vzeli s seboj na svojo letošnjo zaključno ekskurzijo. Kako je bilo? Odlično.Opis sem si sposodil od kolegice Maje.

V torek, 22.6.2021, smo se podali na težko pričakovano zaključno ekskurzijo v Pomurje. Najprej smo obiskali prazgodovinsko naselbino v Gradišču, kjer so nam čisto pravi praljudje pokazali način življenja tistega časa.

Pot smo nadaljevali v Lendavo, na stolp Vinarium. Nekaterim so se noge malce zatresle ob pogledu v globino z vrha stolpa. Tudi mišice smo malo okrepili, saj smo do vrha morali premagati kar nekaj stopnic.

Nato smo se odpravili v prestolnico Prekmurja, Mursko Soboto. Tam smo se okrepčali v restavraciji, si kupili spominke ter pot nadaljevali proti doživljajskemu parku Expano. V parku smo črpali vodo s pomočjo misli, pisali po vodnem slapu in celo poleteli z balonom čez prekmurske ravnice!

Izlet smo zaključili s kopanjem v Soboškem jezeru. Pri temperaturi 33 stopinj celzija se je bilo prav imenitno pognati v hladno vodo in se osvežiti!

(Skupno 29 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Pohodi in potepi. Zaznamek za trajno povezavo.